Typ tekstu: Książka
Autor: Kosidowski Zenon
Tytuł: Opowieści bibilijne
Rok wydania: 1996
Rok powstania: 1963
o przygodzie.
Gdy wracał do domu, ujrzał ku swemu zdziwieniu, że w paszczy zabitego lwa zagnieździł się rój pszczół i nagromadził już sporą ilość miodu. Plastry miodu przyniósł Samson rodzicom, nie przyznając się, gdzie je znalazł.
Nadszedł wreszcie upragniony dzień ślubu. Wedle filistyńskiego zwyczaju uroczystości weselne trwały siedem dni. Podczas jednej z biesiad Samson zabawiał się z trzydziestoma Filistynami rozwiązywaniem zagadek. W pewnej chwili założył się z nimi o trzydzieści prześcieradeł i trzydzieści szat, że nie rozwiążą jego zagadki. Skoro tylko stanął zakład, powiedział:
Z jedzącego wyszedł pokarm,
A z mocnego wyszła słodkość.
Filistynom zrzedła wyraźnie mina. Przez trzy dni suszyli
o przygodzie.<br>Gdy wracał do domu, ujrzał ku swemu zdziwieniu, że w paszczy zabitego lwa zagnieździł się rój pszczół i nagromadził już sporą ilość miodu. Plastry miodu przyniósł Samson rodzicom, nie przyznając się, gdzie je znalazł.<br>Nadszedł wreszcie upragniony dzień ślubu. Wedle filistyńskiego zwyczaju uroczystości weselne trwały siedem dni. Podczas jednej z biesiad Samson zabawiał się z trzydziestoma Filistynami rozwiązywaniem zagadek. W pewnej chwili założył się z nimi o trzydzieści prześcieradeł i trzydzieści szat, że nie rozwiążą jego zagadki. Skoro tylko stanął zakład, powiedział: <br> Z jedzącego wyszedł pokarm, <br>A z mocnego wyszła słodkość. <br>Filistynom zrzedła wyraźnie mina. Przez trzy dni suszyli
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego