Typ tekstu: Książka
Autor: Żurakowska Zofia
Tytuł: Jutro niedziela
Rok wydania: 1995
Rok powstania: 1928
ale i tak ją ojciec w końcu spostrzegł.
Już słońce przytoczyło się ku ziemi i ptaki w sadzie ożyły. Ojciec przestał pisać, a zaczął śledzić wielkiego żuka, który wpadł przez dziurę w siatce okna i lazł teraz po podłodze niezgrabny i bezradny.
Wtenczas spostrzegł Gabrielę.
- Jeluniu, chodź - powiedział - nauczę cię jednej piosenki..
Posadził ją na kolanach i nauczył. Gabriela wiedziała, że tę piosenkę sam wymyślił, nie teraz, ale kiedyś, gdy wracał z lasu. Wymyślił ją spacerując pod sosnami, i naprawdę pachniała żywicą.
Potem ojciec wyszukał jej w bibliotece "Księgę dżungli".
Zielony groszek już prawie napełniał miskę, a Gabriela najedzona nim była
ale i tak ją ojciec w końcu spostrzegł. <br>Już słońce przytoczyło się ku ziemi i ptaki w sadzie ożyły. Ojciec przestał pisać, a zaczął śledzić wielkiego żuka, który wpadł przez dziurę w siatce okna i lazł teraz po podłodze niezgrabny i bezradny. <br>Wtenczas spostrzegł Gabrielę. <br>- Jeluniu, chodź - powiedział - nauczę cię jednej piosenki.. <br>Posadził ją na kolanach i nauczył. Gabriela wiedziała, że tę piosenkę sam wymyślił, nie teraz, ale kiedyś, gdy wracał z lasu. Wymyślił ją spacerując pod sosnami, i naprawdę pachniała żywicą. <br>Potem ojciec wyszukał jej w bibliotece "Księgę dżungli". <br> Zielony groszek już prawie napełniał miskę, a Gabriela najedzona nim była
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego