Typ tekstu: Strona internetowa
Autor: Grzegorz Petka
Tytuł: strona o kolejach
Rok wydania: 2004
Rok powstania: 2005
także nie wymaga praktycznie stosowania urządzeń ruch ten zabezpieczających.

TELEFONICZNE ZAPOWIADANIE POCIĄGÓW
Telefoniczne zapowiadanie pociągów stosuje się na liniach bez urządzeń blokady liniowej lub gdy jest blokada - w przypadku usterek w niej występujących. Telefoniczne zapowiadanie pociągów polega na wymianie telefonogramów dotyczących procedury związanej z wyprawieniem na szlak pociągu.
Na szlaku jednotorowym obejmuje:
1. Żądanie zgody na wyprawienie pociągu.
2. Danie zgody na wyprawienie pociągu.
3. Oznajmienie odjazdu pociągu.
4. Potwierdzenie przybycia pociągu.
Na szlaku dwutorowym, gdy ruch pociągów jest prowadzony torami właściwymi dla danego kierunku jazdy telefoniczne zapowiadanie obejmuje:
1. Oznajmienie odjazdu pociągu.
2. Potwierdzenie przybycia pociągu.
Podczas prowadzenia rozmów telefonicznych
także nie wymaga praktycznie stosowania urządzeń ruch ten zabezpieczających.<br><br>TELEFONICZNE ZAPOWIADANIE POCIĄGÓW<br>Telefoniczne zapowiadanie pociągów stosuje się na liniach bez urządzeń blokady liniowej lub gdy jest blokada - w przypadku usterek w niej występujących. Telefoniczne zapowiadanie pociągów polega na wymianie telefonogramów dotyczących procedury związanej z wyprawieniem na szlak pociągu.<br>Na szlaku jednotorowym obejmuje:<br>1. Żądanie zgody na wyprawienie pociągu. <br>2. Danie zgody na wyprawienie pociągu. <br>3. Oznajmienie odjazdu pociągu. <br>4. Potwierdzenie przybycia pociągu. <br>Na szlaku dwutorowym, gdy ruch pociągów jest prowadzony torami właściwymi dla danego kierunku jazdy telefoniczne zapowiadanie obejmuje:<br>1. Oznajmienie odjazdu pociągu. <br>2. Potwierdzenie przybycia pociągu. <br>Podczas prowadzenia rozmów telefonicznych
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego