Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Życie
Nr: 07.02
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
się wówczas superszybki pociąg klasy Inter City Express (ICE). W wyniku tego wypadku zmarło 101 osób. Katastrofa w Eschede wywołała w Niemczech ogromną falę krytyki pod adresem kierownictwa Deutsche Bahn. 2 osoby zmarły w wyniku innego wypadku kolejowego w lutym 1999 w Immenstadt w Bawarii.
Wypadek w Brühl jest także jednym z poważniejszych w serii katastrof kolejowych, które ostatnio zdarzyły się w Europie. W styczniu 19 osób zginęło w wyniku zderzenia dwóch pociągów w południowej Norwegii. W październiku 1999 roku 31 osób poniosło śmierć wskutek zderzenia dwóch pociągów na stacji Paddington pod Londynem.
Przemysław Konopka - Korespondencja z BerlinaZagrożenia powodziowego na
się wówczas superszybki pociąg klasy Inter City Express (ICE). W wyniku tego wypadku zmarło 101 osób. Katastrofa w Eschede wywołała w Niemczech ogromną falę krytyki pod adresem kierownictwa Deutsche Bahn. 2 osoby zmarły w wyniku innego wypadku kolejowego w lutym 1999 w Immenstadt w Bawarii. <br>Wypadek w Brühl jest także jednym z poważniejszych w serii katastrof kolejowych, które ostatnio zdarzyły się w Europie. W styczniu 19 osób zginęło w wyniku zderzenia dwóch pociągów w południowej Norwegii. W październiku 1999 roku 31 osób poniosło śmierć wskutek zderzenia dwóch pociągów na stacji Paddington pod Londynem.&lt;/&gt;<br>&lt;au&gt;Przemysław Konopka - Korespondencja z Berlina&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br><br>&lt;intro&gt;Zagrożenia powodziowego na
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego