Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Literatura Ludowa
Nr: 3
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1957
jak mgr W. Długosz czy dyr. Szkoły Muzycznej - T. Czapla posiadają pokaźne zbiory regionalnych pieśni ludowych. Zbiory te jednak znajdują się w rękopisach, w związku z czym dostępne są zaledwie wąskiemu gronu zainteresowanych.
Tak więc działające na terenie Rzeszowszczyzny zespoły wokalne i kapele ludowe opierają swój repertuar głównie o żywe jeszcze tradycje swych środowisk. Jednak wobec braku odpowiednich badań naukowych nad folklorem muzycznym - panuje duża dezorientacja, które elementy są istotnie rdzennie rzeszowskie a które przejęto z sąsiednich regionów. Jak wiadomo pożyczek jest niesłychanie dużo, a wyśledzenie ich genealogii nie jest rzeczą łatwą nawet dla specjalistów.
W tej sytuacji działająca od roku
jak mgr W. Długosz czy dyr. Szkoły Muzycznej - T. Czapla posiadają pokaźne zbiory regionalnych pieśni ludowych. Zbiory te jednak znajdują się w rękopisach, w związku z czym dostępne są zaledwie wąskiemu gronu zainteresowanych.<br>Tak więc działające na terenie Rzeszowszczyzny zespoły wokalne i kapele ludowe opierają swój repertuar głównie o żywe jeszcze tradycje swych środowisk. Jednak wobec braku odpowiednich badań naukowych nad folklorem muzycznym - panuje duża dezorientacja, które elementy są istotnie rdzennie rzeszowskie a które przejęto z sąsiednich regionów. Jak wiadomo pożyczek jest niesłychanie dużo, a wyśledzenie ich genealogii nie jest rzeczą łatwą nawet dla specjalistów.<br>W tej sytuacji działająca od roku
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego