Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 18
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
podczas homilii ksiądz Władysław Zązel. Głównym punktem uroczystości było poświęcenie sztandaru, którego dokonał kapelan Związku. Awers przedstawia patrona Oddziału w Małym Cichym - świętego Bartłomieja, natomiast rewers - związkowe godło.
Podczas ceremonii poświęcenia pól, hal, baców i juhasów, okadzano wonnym dymem i poświęcono owce w koszarze. Po cichowiańskich łąkach rozlegał się śpiew juhaski. Grano na pasterskich instrumentach.
Jolanta FlachNad starą fotografią

Na zdjęciu zrobionym około roku 1930 widzimy gromadkę młodych ludzi, którzy tworzyli wówczas nieformalne "Kółko studenckie" w Szaflarach i wspólnie przygotowywali przedstawienia teatralne, prezentowane następnie na scenie nie tylko przed miejscową publicznością, ale także w Nowym Targu i Zakopanem.
Nikt już
podczas homilii ksiądz Władysław Zązel. Głównym punktem uroczystości było poświęcenie sztandaru, którego dokonał kapelan Związku. Awers przedstawia patrona Oddziału w Małym Cichym - świętego Bartłomieja, natomiast rewers - związkowe godło.<br>Podczas ceremonii poświęcenia pól, hal, baców i juhasów, okadzano wonnym dymem i poświęcono owce w koszarze. Po cichowiańskich łąkach rozlegał się śpiew juhaski. Grano na pasterskich instrumentach.<br>&lt;au&gt;Jolanta Flach&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Nad starą fotografią&lt;/tit&gt;<br><br>Na zdjęciu zrobionym około roku 1930 widzimy gromadkę młodych ludzi, którzy tworzyli wówczas nieformalne "Kółko studenckie" w Szaflarach i wspólnie przygotowywali przedstawienia teatralne, prezentowane następnie na scenie nie tylko przed miejscową publicznością, ale także w Nowym Targu i Zakopanem.<br>Nikt już
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego