Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Praca i Zabezpieczenie Społeczne
Nr: 3
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1981
Sądów Pracy i Ubezpieczeń Społecznych
Kodeks pracy
do art. 38 § 1-3
Jeżeli kierownik zakładu pracy wypowiedział pracownicy umowę o pracę piątego dnia zastrzeżonego dla rady zakładowej, błędnie licząc termin zastrzeżony dla tej rady, co w konsekwencji spowodowało, że nie doszła do skutku dalsza część trybu przewidzianego w art. 38 k. p. , to wypowiedzenie umowy o pracę nastąpiło z naruszeniem przepisów o rozwiązywaniu umów.
Wyrok Okręgowego Sądu Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w Łodzi z 2. V. 1979, nr I P 522/79
Z uzasadnienia
Sąd Pracy i Ubezpieczeń Społecznych zważył, co następuje:
Skuteczność wypowiedzenia umowy jest uzależniona od istnienia przyczyny tego wypowiedzenia
Sądów Pracy i Ubezpieczeń Społecznych&lt;/tit&gt;<br>&lt;tit1&gt;Kodeks pracy<br>do art. 38 § 1-3&lt;/tit1&gt;<br> &lt;hi rend="italic"&gt;Jeżeli kierownik zakładu pracy wypowiedział pracownicy umowę o pracę piątego dnia zastrzeżonego dla rady zakładowej, błędnie licząc termin zastrzeżony dla tej rady, co w konsekwencji spowodowało, że nie doszła do skutku dalsza część trybu przewidzianego w art. 38 k. p. , to wypowiedzenie umowy o pracę nastąpiło z naruszeniem przepisów o rozwiązywaniu umów.&lt;/hi&gt;<br> &lt;tit1&gt;Wyrok Okręgowego Sądu Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w Łodzi z 2. V. 1979, nr I P 522/79&lt;/tit1&gt;<br>Z uzasadnienia<br> Sąd Pracy i Ubezpieczeń Społecznych zważył, co następuje:<br> Skuteczność wypowiedzenia umowy jest uzależniona od istnienia przyczyny tego wypowiedzenia
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Zapraszamy do udziału w plebiscycie

MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

WYRAŻAJ SIĘ... PO POLSKU!

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Zagłosuj
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. Gottlieba Daimlera 2. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu Prawach, znajdą Państwo w Polityce Prywatności.

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2022"!