Typ tekstu: Tekst pisany
Autor: Pokryszko Beata,
Bulman Katarzyna,
Kawecki Piotr
Tytuł: Torbacze
Rok: 1996
roku. Zwykle na świat przychodzi tylko jedno młode, które już w szóstym miesiącu życia staje się samodzielne. Nie jest to imponująca płodność, lecz w ciągu ponad dziesięciu lat swego życia samica może mieć dużo dzieci.

Dźwięki i gesty.
W okresie godowym pałanka kuzu wydaje głośne, gardłowe wrzaski zakończone serią wysokich "ka-ka-ka". Zaniepokojona cmoka, a przestraszona otwiera pysk i wykonuje kilka gwałtownych wydechów. Jeżeli te metody straszenia przeciwnika zawiodą, staje na tylnych łapach, unosząc i rozpościerając przednie. Prostuje się na całą wysokość i przenikliwie wrzeszczy. Zaatakowana, broni się zaciekle, gryząc i drapiąc.

Długość ciała: 30-60 cm (+25-35 cm
roku. Zwykle na świat przychodzi tylko jedno młode, które już w szóstym miesiącu życia staje się samodzielne. Nie jest to imponująca płodność, lecz w ciągu ponad dziesięciu lat swego życia samica może mieć dużo dzieci.<br><br>&lt;tit1&gt;Dźwięki i gesty&lt;/&gt;.<br>W okresie godowym pałanka kuzu wydaje głośne, gardłowe wrzaski zakończone serią wysokich "&lt;orig&gt;ka-ka-ka&lt;/&gt;". Zaniepokojona cmoka, a przestraszona otwiera pysk i wykonuje kilka gwałtownych wydechów. Jeżeli te metody straszenia przeciwnika zawiodą, staje na tylnych łapach, unosząc i rozpościerając przednie. Prostuje się na całą wysokość i przenikliwie wrzeszczy. Zaatakowana, broni się zaciekle, gryząc i drapiąc. <br><br>Długość ciała: 30-60 cm (+25-35 cm
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego