Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Kronika Warszawy
Nr: 3
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1970
zdrowia, były one podporządkowane Wydziałowi Opieki Społecznej Zarządu Miejskiego. Istniały także Miejskie Zakłady Sanitarne podległe Min. Opieki Społecznej i Zdrowia; przystosowane one były do walki z epidemią. Działał też Zakład Higieny przy ul. Chocimskiej, a na odcinku służby zdrowia - Polski Czerwony Krzyż.
Niemniej ważną od instytucji szpitalno-sanitarnych była sprawa kadr lekarsko-pielęgniarskich. Na terenie Warszawy w 1939 r. według urzędowego spisu było: 2818 lekarzy, 1422 dentystów, 282 felczerów.
W tej liczbie na szpitale i zakłady lecznictwa miejskiego przypadało 380 lekarzy, 81 stażystów oraz ok. 280 lekarzy i służby pomocniczej pracującej na zastępstwach na czas urlopów i zachorowań.
Ubezpieczalnia Społeczna zatrudniała
zdrowia, były one podporządkowane Wydziałowi Opieki Społecznej Zarządu Miejskiego. Istniały także Miejskie Zakłady Sanitarne podległe Min. Opieki Społecznej i Zdrowia; przystosowane one były do walki z epidemią. Działał też Zakład Higieny przy ul. Chocimskiej, a na odcinku służby zdrowia - Polski Czerwony Krzyż.<br>Niemniej ważną od instytucji szpitalno-sanitarnych była sprawa kadr lekarsko-pielęgniarskich. Na terenie Warszawy w 1939 r. według urzędowego spisu było: 2818 lekarzy, 1422 dentystów, 282 felczerów.<br>W tej liczbie na szpitale i zakłady lecznictwa miejskiego przypadało 380 lekarzy, 81 stażystów oraz ok. 280 lekarzy i służby pomocniczej pracującej na zastępstwach na czas urlopów i zachorowań.<br>Ubezpieczalnia Społeczna zatrudniała
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego