Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fakt
Nr: 01.31 (26)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
większości tak. Profesjonalne podróbki trafiają się w Polsce o wiele rzadziej niż amatorskie. Fałszerze bazują na tym, że ich ofiary w ogóle nie wiedzą, jak wygląda oryginał. W większości to amatorzy, którzy produkują banknoty w domach przy użyciu komputera i drukarki.
Gdzie można natknąć się na fałszywe banknoty?
- Wszędzie, oprócz kantorów i banków, które są bezpieczne. Przestępcy wykorzystują pośpiech i chęć zaoszczędzenia paru groszy. Oferują pieniądze odrobinę taniej niż w kantorze i zwabiają tym ludzi szukających tzw. okazji - kupujących większą sumę, by ją później np. zainwestować. Naprawdę nie warto ryzykować przypadkowych transakcji, choćby wydawały się superkorzystne.

Podinsp. Dariusz Nowak, rzecznik prasowy
większości tak. Profesjonalne podróbki trafiają się w Polsce o wiele rzadziej niż amatorskie. Fałszerze bazują na tym, że ich ofiary w ogóle nie wiedzą, jak wygląda oryginał. W większości to amatorzy, którzy produkują banknoty w domach przy użyciu komputera i drukarki.&lt;/&gt;<br>&lt;who3&gt;Gdzie można natknąć się na fałszywe banknoty?&lt;/&gt;<br>&lt;who4&gt;- Wszędzie, oprócz kantorów i banków, które są bezpieczne. Przestępcy wykorzystują pośpiech i chęć zaoszczędzenia paru groszy. Oferują pieniądze odrobinę taniej niż w kantorze i zwabiają tym ludzi szukających tzw. okazji - kupujących większą sumę, by ją później np. zainwestować. Naprawdę nie warto ryzykować przypadkowych transakcji, choćby wydawały się superkorzystne.&lt;/&gt;<br><br>Podinsp. Dariusz Nowak, rzecznik prasowy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego