Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Dziennik Polski
Nr: 2/6
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1998
Zielone recepty pochłaniają obecnie 23 proc. wszystkich wydatków na refundację leków. Wiceminister zdrowia Janina Mańko powiedziała, że jej resort ma podobny pogląd na wiele poruszonych w raporcie problemów, jednak niektóre sprawy ministerstwo zdrowia widzi inaczej.
(PAP)


Mieć własnego kata

Niewielkie Królestwo Suazi, wciśnięte między Republikę Południowej Afryki i Mozambik, poszukuje kata. Nie są wymagane doświadczenie zawodowe ani kwalifikacje, a jedynie gotowość do pracy w weekendy i brak moralnych skrupułów.
W Suazi nie przeprowadzano egzekucji od 1984 r., ale teraz królestwo rozgląda się za katem, który zająłby się ośmioma osobami przebywającymi w celach śmierci i ewentualnymi skazanymi w przyszłości.
- Zwykle polegaliśmy na
Zielone recepty pochłaniają obecnie 23 proc. wszystkich wydatków na refundację leków. Wiceminister zdrowia Janina Mańko powiedziała, że jej resort ma podobny pogląd na wiele poruszonych w raporcie problemów, jednak niektóre sprawy ministerstwo zdrowia widzi inaczej.<br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br>&lt;tit&gt;Mieć własnego kata&lt;/&gt;<br><br>&lt;intro&gt;Niewielkie Królestwo Suazi, wciśnięte między Republikę Południowej Afryki i Mozambik, poszukuje kata. Nie są wymagane doświadczenie zawodowe ani kwalifikacje, a jedynie gotowość do pracy w weekendy i brak moralnych skrupułów.&lt;/&gt;<br>W Suazi nie przeprowadzano egzekucji od 1984 r., ale teraz królestwo rozgląda się za katem, który zająłby się ośmioma osobami przebywającymi w celach śmierci i ewentualnymi skazanymi w przyszłości.<br>&lt;q&gt;&lt;transl&gt;- Zwykle polegaliśmy na
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego