Typ tekstu: Książka
Autor: Matejuk Piotr
Tytuł: Wojskowe przyrządy optyczne w II Rzeczypospolitej
Rok: 1997
szt. lornetek pryzmatycznych wraz z futerałami (zał. Nr. 1).
Umowa ta rozpoczęła seryjną produkcję wojskowych przyrządów optycznych w II Rzeczypospolitej.
Szybkie opanowanie przez fabrykę produkcji lornetek i osiągnięcie rocznej zdolności wytwórczej na poziomie 5000 szt. (w latach 1926-1927) skłoniło Departament Uzbrojenia do złożenia zamówień na następne przyrządy: kątomierze kieszonkowe, kątomierze-busole, celowniki do ckm, kątomierze panoramowe itd.
Pozytywne rezultaty uzyskane w dostawach dla Departamentu Uzbrojenia spowodowały, iż w 1927 r. Departament Aeronautyki MSWojsk. zawarł umowy o przeprowadzenie napraw lotniczych aparatów fotograficznych. Pierwszym finalnym przyrządem dostarczonym od 1930 r. dla tegoż departamentu była busola pilota typu Z-6.
W latach następnych dostarczono
szt. lornetek pryzmatycznych wraz z futerałami (zał. Nr. 1).<br>Umowa ta rozpoczęła seryjną produkcję wojskowych przyrządów optycznych w II Rzeczypospolitej.<br>Szybkie opanowanie przez fabrykę produkcji lornetek i osiągnięcie rocznej zdolności wytwórczej na poziomie 5000 szt. (w latach 1926-1927) skłoniło Departament Uzbrojenia do złożenia zamówień na następne przyrządy: kątomierze kieszonkowe, kątomierze-busole, celowniki do ckm, kątomierze panoramowe itd.<br>Pozytywne rezultaty uzyskane w dostawach dla Departamentu Uzbrojenia spowodowały, iż w 1927 r. Departament Aeronautyki MSWojsk. zawarł umowy o przeprowadzenie napraw lotniczych aparatów fotograficznych. Pierwszym finalnym przyrządem dostarczonym od 1930 r. dla tegoż departamentu była busola pilota typu Z-6.<br>W latach następnych dostarczono
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego