Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 33
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
ktoś z rodziny, obecny w porze posiłku, pyta, czy też mógłby zjeść. Część pacjentów (jeden na pięciu) przebywa w szpitalach dłużej niż pięć lat nie ze wskazań zdrowotnych, tylko dlatego, że nie mają dokąd wrócić. Choroba i długotrwała izolacja osłabiły lub wręcz odebrały im zdolność do samodzielnego życia.
Dlatego psychiatrzy kładą tak wielki nacisk na potrzebę istnienia placówek środowiskowych, które przejmowałyby pacjentów w stanie poprawy. Chodzi nie tylko o to, aby chory nie wypadł spod kontroli medycznej. Terapii wymaga zarówno on jak i otoczenie, aby jedna i druga strona miała poczucie bezpieczeństwa oraz perspektywę wyjścia z impasu.
- Choroba psychiczna wprowadza patologiczne
ktoś z rodziny, obecny w porze posiłku, pyta, czy też mógłby zjeść. Część pacjentów (jeden na pięciu) przebywa w szpitalach dłużej niż pięć lat nie ze wskazań zdrowotnych, tylko dlatego, że nie mają dokąd wrócić. Choroba i długotrwała izolacja osłabiły lub wręcz odebrały im zdolność do samodzielnego życia.<br>Dlatego psychiatrzy kładą tak wielki nacisk na potrzebę istnienia placówek środowiskowych, które przejmowałyby pacjentów w stanie poprawy. Chodzi nie tylko o to, aby chory nie wypadł spod kontroli medycznej. Terapii wymaga zarówno on jak i otoczenie, aby jedna i druga strona miała poczucie bezpieczeństwa oraz perspektywę wyjścia z impasu.<br>- Choroba psychiczna wprowadza patologiczne
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego