Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fakt
Nr: 02.02 (27)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
i czy taki kwartet mógłby grać w Unii pierwsze skrzypce?
- To interesujący pomysł i na pewno odpowiadałby naszym interesom. Są jednak w Unii kraje takie jak Włochy czy Hiszpania, które z pewnością również chciałyby znaleźć się w grupie blisko ze sobą współpracującej. Na razie konstrukcja nowej, poszerzonej Europy dopiero się klaruje. Wszystko jest bardzo dynamiczne i niczego nie można przesądzić.
W Sejmie powiedział pan: "Główną dewizą polskiej polityki w Unii będzie postępowanie na rzecz dobra wspólnego. Punktem wyjścia w definiowaniu polskiego stanowiska będą zawsze nasze narodowe interesy". Czy nie ma tutaj sprzeczności?
- Nie. To samo mówią, a przynajmniej myślą inni europejscy
i czy taki kwartet mógłby grać w Unii pierwsze skrzypce?&lt;/&gt;<br>&lt;who6&gt;- To interesujący pomysł i na pewno odpowiadałby naszym interesom. Są jednak w Unii kraje takie jak Włochy czy Hiszpania, które z pewnością również chciałyby znaleźć się w grupie blisko ze sobą współpracującej. Na razie konstrukcja nowej, poszerzonej Europy dopiero się klaruje. Wszystko jest bardzo dynamiczne i niczego nie można przesądzić.&lt;/&gt;<br>&lt;who5&gt;W Sejmie powiedział pan: "Główną dewizą polskiej polityki w Unii będzie postępowanie na rzecz dobra wspólnego. Punktem wyjścia w definiowaniu polskiego stanowiska będą zawsze nasze narodowe interesy". Czy nie ma tutaj sprzeczności?&lt;/&gt;<br>&lt;who6&gt;- Nie. To samo mówią, a przynajmniej myślą inni europejscy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego