Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przekrój
Nr: 2926
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 2001
w Polsce przeszkadza trudna sytuacja materialna rolników, problemy z wodociągami i kanalizacją, fatalny stan dróg i ich liche oznakowanie. Ale okazuje się, że bieda i zacofanie mogą być agroturystyczną atrakcją.
- Dostajemy sygnały, że istnieje grupa zagranicznych turystów, którym podoba się, jak we wsi śmierdzi. Oni lubią sobie pochodzić boso po klepisku i myć się w zimnej wodzie. Dla nich to powiew autentyzmu - mówi Janusz Żurek.
Jakub T. Janicki

AGROTURYSTYKA ZA GRANICĄ
Agroturystyka zorganizowana jest domeną Europejczyków, ale gospodarstwa (farmy) gościnne istnieją także w Stanach Zjednoczonych, Australii, a nawet Indonezji.
W Wielkiej Brytanii blisko 10 proc. gospodarstw oferuje pokoje do wynajęcia, zazwyczaj
w Polsce przeszkadza trudna sytuacja materialna rolników, problemy z wodociągami i kanalizacją, fatalny stan dróg i ich liche oznakowanie. Ale okazuje się, że bieda i zacofanie mogą być agroturystyczną atrakcją.<br>- &lt;q&gt;Dostajemy sygnały, że istnieje grupa zagranicznych turystów, którym podoba się, jak we wsi śmierdzi. Oni lubią sobie pochodzić boso po klepisku i myć się w zimnej wodzie. Dla nich to powiew autentyzmu&lt;/&gt; - mówi Janusz Żurek.<br>&lt;au&gt;Jakub T. Janicki&lt;/&gt;<br><br>&lt;div1&gt;&lt;tit1&gt;AGROTURYSTYKA ZA GRANICĄ&lt;/&gt;<br>&lt;intro&gt;Agroturystyka zorganizowana jest domeną Europejczyków, ale gospodarstwa (farmy) gościnne istnieją także w Stanach Zjednoczonych, Australii, a nawet Indonezji.&lt;/&gt; <br>W Wielkiej Brytanii blisko 10 proc. gospodarstw oferuje pokoje do wynajęcia, zazwyczaj
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego