Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przegląd Wojsk Lądowych
Nr: 1
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1998
efekty osiągnęłoby się budując system przedstawiony na rysunku 3.



Kpt. mgr JANUSZ PIOTRKOWSKI

SZTAB BATALIONU OBRONY PRZECIWCHEMICZNEJ PODCZAS PLANOWANIA DZIAŁAŃ

Planowanie działań taktycznych - to najważniejsze zadanie, które spoczywa na organach dowodzenia w procesie przygotowania działań zbrojnych oraz stanowi podstawę zorganizowanej i sprawnej realizacji kolejnych przedsięwzięć. Ma ono na celu określenie kolejności, sposobów i terminów wykonania zadań bojowych przez pododdziały (żołnierzy), a także rozwiązanie problemów współdziałania i zabezpieczenia walki.
Planowanie działań bojowych obejmuje: wypracowanie i podjęcie decyzji; określenie przedsięwzięć związanych z organizacją współdziałania oraz zabezpieczenia bojowego i logistycznego; opracowanie stosownych dokumentów (graficzne przedstawienie na mapie roboczej lub szkicu sposobu wykonania zadania).
Planowanie
efekty osiągnęłoby się budując system przedstawiony na rysunku 3.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br><br>&lt;au&gt;Kpt. mgr JANUSZ PIOTRKOWSKI&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;SZTAB BATALIONU OBRONY PRZECIWCHEMICZNEJ PODCZAS PLANOWANIA DZIAŁAŃ&lt;/&gt;<br><br>Planowanie działań taktycznych - to najważniejsze zadanie, które spoczywa na organach dowodzenia w procesie przygotowania działań zbrojnych oraz stanowi podstawę zorganizowanej i sprawnej realizacji kolejnych przedsięwzięć. Ma ono na celu określenie kolejności, sposobów i terminów wykonania zadań bojowych przez pododdziały (żołnierzy), a także rozwiązanie problemów współdziałania i zabezpieczenia walki.<br>Planowanie działań bojowych obejmuje: wypracowanie i podjęcie decyzji; określenie przedsięwzięć związanych z organizacją współdziałania oraz zabezpieczenia bojowego i logistycznego; opracowanie stosownych dokumentów (graficzne przedstawienie na mapie roboczej lub szkicu sposobu wykonania zadania).<br>Planowanie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego