Typ tekstu: Książka
Autor: Woś Alojzy
Tytuł: Meteorologia
Rok: 1996
się formułą:

gdzie: Tu ­ czas urzędowy w godzinach, Ts ­ czas słoneczny w godzinach, m ­ długość geograficzna.
Kolejność czynności i odczytów wskazań przyrządów zainstalowanych na stacji meteorologicznej jest ściśle określona i podana w instrukcji obsługi stacji. Obserwacje i pomiary w poszczególnych terminach należy rozpoczynać z takim wyprzedzeniem, aby, przy zachowaniu wymaganej kolejności czynności, termometry (suchy i wilgotny) były odczytane punktualnie o oznaczonym terminie.
W czasie występowania szczególnie wysokiej temperatury powietrza, na ok. 30 min przed terminem obserwacji należy sprawdzić, czy w zbiorniczku pod termometrem wilgotnym znajduje się dostateczna ilość wody destylowanej i w razie potrzeby należy jej dolać.
W okresie występowania ujemnej
się formułą:<br><br> gdzie: Tu ­ czas urzędowy w godzinach, Ts ­ czas słoneczny w godzinach, m ­ długość geograficzna. <br> Kolejność czynności i odczytów wskazań przyrządów zainstalowanych na stacji meteorologicznej jest ściśle określona i podana w instrukcji obsługi stacji. Obserwacje i pomiary w poszczególnych terminach należy rozpoczynać z takim wyprzedzeniem, aby, przy zachowaniu wymaganej kolejności czynności, termometry (suchy i wilgotny) były odczytane punktualnie o oznaczonym terminie.<br> W czasie występowania szczególnie wysokiej temperatury powietrza, na ok. 30 min przed terminem obserwacji należy sprawdzić, czy w zbiorniczku pod termometrem wilgotnym znajduje się dostateczna ilość wody destylowanej i w razie potrzeby należy jej dolać.<br> W okresie występowania ujemnej
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego