Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Dzień Dobry
Nr: 23.03
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
Był czas, że przyciągały one masy ptaków. - Z raportów z lat 50. wynika, że o mury PKiN rozbijały się miesięcznie setki ptaków - mówi ornitolog. "wczesne służby miejskie zbierały je pełnymi garściami z chodników otaczających pałac. Dziś nie ma aż takich katastrof. Budynek jest lepiej oświetlony.
- Ale i tak notujemy przypadki kolizji - wyjaśnia ornitolog.
W wyniku badań prowadzonych na Pałacu Kultury stwierdzono, że blisko 30 gatunków ptaków po prostu rozbija się o pałac. Najczęściej skowronki, drozdy, derkacze, przepiórki. Zdarzały się krętogłowy, dzierzby, szpaki, pokrzewki. Była też jedna wilga, mysikrólik, czajka, strzyżyk, perkoz, batalion, słonka oraz zimorodek.

Na światło

- Problem nie dotyczy tylko
Był czas, że przyciągały one masy ptaków. - Z raportów z lat 50. wynika, że o mury PKiN rozbijały się miesięcznie setki ptaków - mówi ornitolog. "wczesne służby miejskie zbierały je pełnymi garściami z chodników otaczających pałac. Dziś nie ma aż takich katastrof. Budynek jest lepiej oświetlony. <br>- Ale i tak notujemy przypadki kolizji - wyjaśnia ornitolog. <br>W wyniku badań prowadzonych na Pałacu Kultury stwierdzono, że blisko 30 gatunków ptaków po prostu rozbija się o pałac. Najczęściej skowronki, drozdy, derkacze, przepiórki. Zdarzały się krętogłowy, dzierzby, szpaki, pokrzewki. Była też jedna wilga, mysikrólik, czajka, strzyżyk, perkoz, batalion, słonka oraz zimorodek. <br><br>&lt;tit&gt;Na światło&lt;/&gt;<br><br>- Problem nie dotyczy tylko
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego