Typ tekstu: Książka
Autor: Kępiński Antoni
Tytuł: Melancholia
Rok wydania: 1996
Rok powstania: 1974
od niego z kolei stosunek uczuciowy do otaczającego świata. Zależność jest tu więc wzajemna, bo od nastroju i uczuć żywionych do otoczenia zależy też koloryt autoportretu.
W przeciwieństwie do obrazu otoczenia, który jest względnie stały i tylko w psychozie ulega wyraźnemu zniekształceniu, obraz samego siebie jest zmienny. Razem z jego kolorytem zmienia się zazwyczaj jego forma. Z codziennego doświadczenia wiadomo, że inaczej człowiek widzi siebie w stanie smutku, a inaczej, gdy jest wesoły. Pod wpływem nastroju i uczuć zmienia się też koloryt otaczającego świata, jego forma jednak na ogół pozostaje ta sama.
Różnica ta pochodzi prawdopodobnie stąd, iż presja otoczenia społecznego
od niego z kolei stosunek uczuciowy do otaczającego świata. Zależność jest tu więc wzajemna, bo od nastroju i uczuć żywionych do otoczenia zależy też koloryt autoportretu.<br>W przeciwieństwie do obrazu otoczenia, który jest względnie stały i tylko w psychozie ulega wyraźnemu zniekształceniu, obraz samego siebie jest zmienny. Razem z jego kolorytem zmienia się zazwyczaj jego forma. Z codziennego doświadczenia wiadomo, że inaczej człowiek widzi siebie w stanie smutku, a inaczej, gdy jest wesoły. Pod wpływem nastroju i uczuć zmienia się też koloryt otaczającego świata, jego forma jednak na ogół pozostaje ta sama.<br>Różnica ta pochodzi prawdopodobnie stąd, iż presja otoczenia społecznego
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego