Typ tekstu: Książka
Autor: Dudczak Andrzej
Tytuł: Koparki. Teoria i projektowanie
Rok: 2000
się za pomocą sprzęgła S, które w niektórych rozwiązaniach może być przełączane pod obciążeniem, w trakcie ruchu koparki. Aby umożliwić holowanie koparki i jednocześnie zapobiec napędzaniu silnika hydraulicznego przez koła maszyny w neutralnym położeniu sprzęgła S, ani koło zębate z5 , ani z7 nie są połączone z wałem wyjściowym przekładni.
Koparki kołowe są maszynami, których masa rzadko przekracza 16 ton. Ograniczenie masy wynika z przepisów o ruchu drogowym, które w większości krajów stanowią, że największy nacisk na jedną oś dla pojazdów dwu osiowych dopuszczonych do ruchu po drogach publicznych nie może przekraczać 8 ton.
13.2.Obciążenia zewnętrzne układu jezdnego
13.2
się za pomocą sprzęgła S, które w niektórych rozwiązaniach może być przełączane pod obciążeniem, w trakcie ruchu koparki. Aby umożliwić holowanie koparki i jednocześnie zapobiec napędzaniu silnika hydraulicznego przez koła maszyny w neutralnym położeniu sprzęgła S, ani koło zębate z5 , ani z7 nie są połączone z wałem wyjściowym przekładni.<br>Koparki kołowe są maszynami, których masa rzadko przekracza 16 ton. Ograniczenie masy wynika z przepisów o ruchu drogowym, które w większości krajów stanowią, że największy nacisk na jedną oś dla pojazdów dwu osiowych dopuszczonych do ruchu po drogach publicznych nie może przekraczać 8 ton.<br>&lt;tit1&gt;13.2.Obciążenia zewnętrzne układu jezdnego&lt;/&gt;<br>&lt;tit1&gt;13.2
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego