Typ tekstu: Książka
Autor: Michowicz Waldemar
Tytuł: Historia dyplomacji polskiej
Rok: 1995
tego kraju. Udział kapitału amerykańskiego w inwestycjach przemysłowych i komunikacyjnych w Polsce był także skromny. Eksport polski obejmował wyroby z drewna, paszę, tekstylia; import obejmował bawełnę, wełnę, tłuszcze jadalne, skóry, tytoń, odzież, rudy metali, maszyny i aparaturę.
16 sierpnia 1928 r. rząd polski podpisał ze Stanami Zjednoczonymi dwa traktaty: traktat koncyliacyjny i traktat arbitrażowy. Toczyły się negocjacje na temat traktatu konsularnego i handlowego. Do ich podpisania doszło dopiero 15 czerwca 1931 r. Był to obszerny dokument noszący nazwę traktatu przyjaźni, handlowego i praw konsularnych. Podpisali go polski ambasador Tytus Filipowicz i amerykański sekretarz stanu Henry Stimson.
Traktat ten stanowił w praktyce
tego kraju. Udział kapitału amerykańskiego w inwestycjach przemysłowych i komunikacyjnych w Polsce był także skromny. Eksport polski obejmował wyroby z drewna, paszę, tekstylia; import obejmował bawełnę, wełnę, tłuszcze jadalne, skóry, tytoń, odzież, rudy metali, maszyny i aparaturę.<br>16 sierpnia 1928 r. rząd polski podpisał ze Stanami Zjednoczonymi dwa traktaty: traktat koncyliacyjny i traktat arbitrażowy. Toczyły się negocjacje na temat traktatu konsularnego i handlowego. Do ich podpisania doszło dopiero 15 czerwca 1931 r. Był to obszerny dokument noszący nazwę traktatu przyjaźni, handlowego i praw konsularnych. Podpisali go polski ambasador Tytus Filipowicz i amerykański sekretarz stanu Henry Stimson.<br>Traktat ten stanowił w praktyce
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego