Typ tekstu: Książka
Autor: Jarosz Maria
Tytuł: Samobójstwa
Rok: 1997
pełniejszej perspektywy.

Samobójstwo zajmuje trwałe miejsce w literaturze i badaniach socjologicznych, przede wszystkim ze względu na jego społeczne podłoże. Przypomnijmy, że właśnie analiza samobójstw była punktem wyjścia sformułowania pewnych ogólnych prawidłowości zachowań ludzi i ich społecznych uwarunkowań, nasilenie zaś śmierci samobójczej uważa się za jeden z najważniejszych wskaźników integracji i kondycji społeczeństwa.

Zachowania autodestrukcyjne determinowane są w dużej mierze cechami grup społecznych, do których samobójcy należeli, środowiskiem i typem społeczeństwa, w którym żyli. Porównanie samobójstw w Polsce z samobójstwami w innych krajach świata pozwoli lepiej scharakteryzować polską swoistość.

SAMOBÓJSTWA W POLSCE I NA ŚWIECIE

Podstawą analizy są gromadzone w urzędach statystycznych
pełniejszej perspektywy.<br><br>Samobójstwo zajmuje trwałe miejsce w literaturze i badaniach socjologicznych, przede wszystkim ze względu na jego społeczne podłoże. Przypomnijmy, że właśnie analiza samobójstw była punktem wyjścia sformułowania pewnych ogólnych prawidłowości zachowań ludzi i ich społecznych uwarunkowań, nasilenie zaś śmierci samobójczej uważa się za jeden z najważniejszych wskaźników integracji i kondycji społeczeństwa.<br><br>Zachowania autodestrukcyjne determinowane są w dużej mierze cechami grup społecznych, do których samobójcy należeli, środowiskiem i typem społeczeństwa, w którym żyli. Porównanie samobójstw w Polsce z samobójstwami w innych krajach świata pozwoli lepiej scharakteryzować polską swoistość.<br><br>&lt;tit&gt; SAMOBÓJSTWA W POLSCE I NA ŚWIECIE&lt;/&gt;<br><br>Podstawą analizy są gromadzone w urzędach statystycznych
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego