Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Praca i Zabezpieczenie Społeczne
Nr: 3
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1981
rzeczy utrzymywać się będzie stale. Nadzieje na ustawiczne stymulowanie popytu na kadry wysoko kwalifikowane przypisywano początkowo oczekiwanemu procesowi równomiernego wzrostu gospodarczego, stałemu ożywieniu inwestycyjnemu i silnie rozszerzonej reprodukcji globalnego zatrudnienia. Były to przewidywania sformułowane we wstępnej fazie industrializacji, tj. już u progu lat pięćdziesiątych.
Kiedy jednak te pierwsze oczekiwania w konfrontacji z realiami rozwoju gospodarczego zawiodły, na przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych podobną rolę zaczęto przypisywać organizacyjno-zatrudnieniowym efektom przemian w technice i technologii wytwarzania oraz towarzyszącym im zmianom w społecznym podziale pracy, dokonującym się na korzyść chłonnego na kadry wysoko wykwalifikowanych specjalistów sektora usługowego.
W najmniejszym stopniu liczono się dotychczas
rzeczy utrzymywać się będzie stale. Nadzieje na ustawiczne stymulowanie popytu na kadry wysoko kwalifikowane przypisywano początkowo oczekiwanemu procesowi równomiernego wzrostu gospodarczego, stałemu ożywieniu inwestycyjnemu i silnie rozszerzonej reprodukcji globalnego zatrudnienia. &lt;page nr=12&gt; Były to przewidywania sformułowane we wstępnej fazie industrializacji, tj. już u progu lat pięćdziesiątych. <br> Kiedy jednak te pierwsze oczekiwania w konfrontacji z realiami rozwoju gospodarczego zawiodły, na przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych podobną rolę zaczęto przypisywać organizacyjno-zatrudnieniowym efektom przemian w technice i technologii wytwarzania oraz towarzyszącym im zmianom w społecznym podziale pracy, dokonującym się na korzyść chłonnego na kadry wysoko wykwalifikowanych specjalistów sektora usługowego. <br> W najmniejszym stopniu liczono się dotychczas
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego