Typ tekstu: Książka
Autor: Fereniec Jan
Tytuł: Zarys ekonomiki i organizacji rolnictwa
Rok wydania: 1997
Rok powstania: 1985
roślin zbożowych zalicza się: żyto, pszenicę, pszenżyto, jęczmień, owies, grykę, proso, sorgo, kukurydzę, ryż i amaranthusa. Największe znaczenie gospodarcze w świecie ma pszenica i ryż. Ziarno zbóż służy jako produkt konsumpcyjny dla człowieka i jako znakomita pasza treściwa w chowie zwierząt gospodarskich.
Słoma (produkt uboczny) spełnia rolę ściółki i jest konieczna w produkcji obornika. Zboża wykorzystuje przemysł spożywczy - młynarski, piwowarski, farmaceutyczny, spirytusowy, piekarniczy i drożdżowy. Szacuje się (Z.Adamowski), że w Polsce zużycie zbóż kształtuje się następująco:
pasze - 48
spożycie - 33
siew - 8
przemysł i eksport - 10
ubytki - 2
Zboża służą do produkcji artykułów spożywczych: mąki (chleb i ciasta) i kasz
roślin zbożowych zalicza się: żyto, pszenicę, pszenżyto, jęczmień, owies, grykę, proso, sorgo, kukurydzę, ryż i amaranthusa. Największe znaczenie gospodarcze w świecie ma pszenica i ryż. Ziarno zbóż służy jako produkt konsumpcyjny dla człowieka i jako znakomita pasza treściwa w chowie zwierząt gospodarskich.<br>Słoma (produkt uboczny) spełnia rolę ściółki i jest konieczna w produkcji obornika. Zboża wykorzystuje przemysł spożywczy - młynarski, piwowarski, farmaceutyczny, spirytusowy, piekarniczy i drożdżowy. Szacuje się (Z.Adamowski), że w Polsce zużycie zbóż kształtuje się następująco:<br>pasze - 48<br>spożycie - 33<br>siew - 8<br>przemysł i eksport - 10<br>ubytki - 2<br>Zboża służą do produkcji artykułów spożywczych: mąki (chleb i ciasta) i kasz
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego