Typ tekstu: Książka
Autor: Zięba Maciej
Tytuł: Niezwykły pontyfikat
Rok: 1997
społecznym jest zarazem warunkiem racjonalności debaty publicznej oraz istniejącego w społeczeństwie zaufania. Dzięki niej bowiem możliwa jest rozmowa, jak uczynić nasze życie lepszym, oraz odwoływanie się do standardu, że pewnych rzeczy się nie czyni, bo są złe, a nie dlatego, że chwilowo ktoś mnie kontroluje. Etyka życia publicznego jest więc konieczna dla istnienia demokracji. Papież przekracza tę współczesną antynomię prawdy i wolności, rozwijając koncepcję wolności skierowanej ku prawdzie, wolności i prawdy, będących we wzajemnej współzależności. Jedna jest konieczna dla istnienia drugiej. Nie wolno zdeptać jednej kosztem drugiej.
Mamy zatem do czynienia, jeżeli dobrze rozumiem, z dwiema epokami: w jednej nastąpiła absolutyzacja
społecznym jest zarazem warunkiem racjonalności debaty publicznej oraz istniejącego w społeczeństwie zaufania. Dzięki niej bowiem możliwa jest rozmowa, jak uczynić nasze życie lepszym, oraz odwoływanie się do standardu, że pewnych rzeczy się nie czyni, bo są złe, a nie dlatego, że chwilowo ktoś mnie kontroluje. Etyka życia publicznego jest więc konieczna dla istnienia demokracji. Papież przekracza tę współczesną antynomię prawdy i wolności, rozwijając koncepcję wolności skierowanej ku prawdzie, wolności i prawdy, będących we wzajemnej współzależności. Jedna jest konieczna dla istnienia drugiej. Nie wolno zdeptać jednej kosztem drugiej. <br>Mamy zatem do czynienia, jeżeli dobrze rozumiem, z dwiema epokami: w jednej nastąpiła absolutyzacja
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!