Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 22
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1995
odbywania kary i resocjalizacji nieletnich byłaby błędem. Zmiana kodeksu karnego, umieszczanie nieletnich wraz z dorosłymi, wieżyczki strażnicze nad wszystkimi zakładami poprawczymi - to, jako reguła, prowadziłoby tylko do przekreślenia nadziei na resocjalizację, wzmagało agresję, obniżyłoby wiek populacji więziennej i uczyło, jak przejść na przestępcze zawodowstwo znacznie szybciej.

Dlatego zmiany, z pewnością konieczne, koncentrować się powinny na zwiększeniu kadry oraz środków i zmianie zasad organizacji niektórych placówek, nie zaś na rewolucji w przepisach, która przynieść może więcej szkód niż pożytków.

Aleksander Chećko


Ostatnie wahnięcie

Z Antonim Sułkiem, profesorem w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego i przewodniczącym Polskiego Towarzystwa Socjologicznego, rozmawia Ewa Nowakowska.

Ewa Nowakowska
odbywania kary i resocjalizacji nieletnich byłaby błędem. Zmiana kodeksu karnego, umieszczanie nieletnich wraz z dorosłymi, wieżyczki strażnicze nad wszystkimi zakładami poprawczymi - to, jako reguła, prowadziłoby tylko do przekreślenia nadziei na resocjalizację, wzmagało agresję, obniżyłoby wiek populacji więziennej i uczyło, jak przejść na przestępcze zawodowstwo znacznie szybciej.<br><br>Dlatego zmiany, z pewnością konieczne, koncentrować się powinny na zwiększeniu kadry oraz środków i zmianie zasad organizacji niektórych placówek, nie zaś na rewolucji w przepisach, która przynieść może więcej szkód niż pożytków.<br><br>&lt;au&gt;Aleksander Chećko &lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="convers"&gt;<br>&lt;tit&gt;Ostatnie wahnięcie&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Z Antonim Sułkiem, profesorem w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego i przewodniczącym Polskiego Towarzystwa Socjologicznego, rozmawia Ewa Nowakowska.&lt;/&gt;<br><br>Ewa Nowakowska
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!