Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Motor
Nr: 31
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1974
efekcie spadek mocy silnika oraz możliwość przegrzania grzybka zaworu wydechowego.
Z drugiej strony za duży luz zwiększa hałaśliwość pracy rozrządu i obciążenia dynamiczne części rozrządu, co prowadzi do przyspieszonego wybijania gniazda zaworu i spowodować może nawet urwanie grzybka.
Z tych względów okresowa regulacja luzów zaworowych jest jedną z podstawowych i koniecznych czynności obsługowych, którą należy wykonywać po ściśle określonych przebiegach:
- po pierwszych 2000-3000 km, a następnie okresowo co 10 000 km oraz po każdym demontażu lub naprawie głowicy i zaworów.
Dla przeprowadzenia regulacji luzów należy odkręcić L nakrętki mocujące i zdjąć pokrywę rozrządu.
Regulacji luzu zaworów pierwszego cylindra dokonuje się
efekcie spadek mocy silnika oraz możliwość przegrzania grzybka zaworu wydechowego. <br>Z drugiej strony za duży luz zwiększa hałaśliwość pracy rozrządu i obciążenia dynamiczne części rozrządu, co prowadzi do przyspieszonego wybijania gniazda zaworu i spowodować może nawet urwanie grzybka. <br>Z tych względów okresowa regulacja luzów zaworowych jest jedną z podstawowych i koniecznych czynności obsługowych, którą należy wykonywać po ściśle określonych przebiegach: <br>- po pierwszych 2000-3000 km, a następnie okresowo co 10 000 km oraz po każdym demontażu lub naprawie głowicy i zaworów. <br>Dla przeprowadzenia regulacji luzów należy odkręcić L nakrętki mocujące i zdjąć pokrywę rozrządu. <br>Regulacji luzu zaworów pierwszego cylindra dokonuje się
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego