Typ tekstu: Książka
Autor: Milewski Roman
Tytuł: Podstawy ekonomii
Rok: 2000
więc od stosunku. Stosunek ten nazywamy krańcową skłonnością do oszczędzania. Mówi on, jaką część przyrostu dochodu przeznacza się na oszczędności. Im stosunek ten jest wyższy, tym prosta ilustrująca funkcję oszczędności jest nachylona bardziej pionowo. Krańcową skłonność do oszczędzania kso można więc ująć następująco:



Warto zauważyć, że suma krańcowej skłonności do konsumpcji i krańcowej skłonności do oszczędzania zawsze jest równa 1, co wynika z tego, że przyrost dochodu przeznaczony jest albo na dodatkowe wydatki, albo na dodatkowe oszczędności. Mamy więc:



Uwzględniając wysunięte wyżej wnioski, równanie (9.15) można również zapisać następująco:

4. Równowaga w uproszczonym modelu gospodarki. Równość inwestycji i oszczędności

Wracamy
więc od stosunku. Stosunek ten nazywamy krańcową skłonnością do oszczędzania. Mówi on, jaką część przyrostu dochodu przeznacza się na oszczędności. Im stosunek ten jest wyższy, tym prosta ilustrująca funkcję oszczędności jest nachylona bardziej pionowo. Krańcową skłonność do oszczędzania kso można więc ująć następująco: <br><br>&lt;gap&gt;<br><br>Warto zauważyć, że suma krańcowej skłonności do konsumpcji i krańcowej skłonności do oszczędzania zawsze jest równa 1, co wynika z tego, że przyrost dochodu przeznaczony jest albo na dodatkowe wydatki, albo na dodatkowe oszczędności. Mamy więc: <br><br>&lt;gap&gt;<br><br>Uwzględniając wysunięte wyżej wnioski, równanie (9.15) można również zapisać następująco: <br><br>&lt;tit&gt;4. Równowaga w uproszczonym modelu gospodarki. Równość inwestycji i oszczędności&lt;/&gt;<br><br>Wracamy
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego