Typ tekstu: Książka
Autor: Kwiatkowski Tadeusz
Tytuł: Panopticum
Rok: 1995
do końca okupacji. Byłem u niego kilka razy, zawożąc mu zapomogę pieniężną, która pochodziła od rządu londyńskiego. Udawał zapracowanego, rzeźbił jakieś figurki w drewnie. Wynędzniały i zaniedbany wyglądał na zupełnie schłopiałego. Nikomu by nie przyszło na myśl, że w tym ciele kryje się tyle talentu i wiedzy.
Był krakauerem nad krakauery, z rodziny murarskiej, i chełpił się tym na każdym kroku. Cieszył się sympatią wśród kolegów z Krupniczej, gdzie zamieszkał z rodziną - natomiast społeczeństwo krakowskie w tym czasie nie darzyło go przychylnością. Dlaczego? To proste.
Adam w pierwszych miesiącach po wojnie wygłaszał codziennie rano przez radio bezkompromisowe przemówienia, w których ostro
do końca okupacji. Byłem u niego kilka razy, zawożąc mu zapomogę pieniężną, która pochodziła od rządu londyńskiego. Udawał zapracowanego, rzeźbił jakieś figurki w drewnie. Wynędzniały i zaniedbany wyglądał na zupełnie schłopiałego. Nikomu by nie przyszło na myśl, że w tym ciele kryje się tyle talentu i wiedzy.<br>Był krakauerem nad krakauery, z rodziny murarskiej, i chełpił się tym na każdym kroku. Cieszył się sympatią wśród kolegów z Krupniczej, gdzie zamieszkał z rodziną - natomiast społeczeństwo krakowskie w tym czasie nie darzyło go przychylnością. Dlaczego? To proste.<br>Adam w pierwszych miesiącach po wojnie wygłaszał codziennie rano przez radio bezkompromisowe przemówienia, w których ostro
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!