Typ tekstu: Książka
Autor: Siwoń Bolesław
Tytuł: Jak sterować rentownością przedsiębiorstwa
Rok: 1994
i wolność osób oraz podmiotów gospodarujących, tym więcej zależności, dzięki której walka konkurencyjna działa teoretycznie na korzyść konsumenta.
Ta tendencja rozwojowa przyczyniła się znakomicie do stałego wzbogacania zasobów bibliotecznych z zakresu organizacji pracy, zarządzania i kierowania. W bogatej literaturze niewiele jednak można znaleźć uwag na temat podziału zadań w zakresie kształtowania efektywności gospodarowania, a już nasza powojenna literatura jest niemal zupełnie wyjałowiona z omówień sprawy wyniku finansowego.
Organizowanie współczesnego - choćby średniego tylko - przedsiębiorstwa to tworzenie struktury, w której przekazuje się:
- od góry (kierownictwa, zarządu): intencje działania,
- od dołu: przebieg działania i dostrzegane zagrożenia w realizacji tych intencji.
Ta struktura powinna doprowadzić
i wolność osób oraz podmiotów gospodarujących, tym więcej zależności, dzięki której walka konkurencyjna działa teoretycznie na korzyść konsumenta.<br>Ta tendencja rozwojowa przyczyniła się znakomicie do stałego wzbogacania zasobów bibliotecznych z zakresu organizacji pracy, zarządzania i kierowania. W bogatej literaturze niewiele jednak można znaleźć uwag na temat podziału zadań w zakresie kształtowania efektywności gospodarowania, a już nasza powojenna literatura jest niemal zupełnie wyjałowiona z omówień sprawy wyniku finansowego.<br>Organizowanie współczesnego - choćby średniego tylko - przedsiębiorstwa to tworzenie struktury, w której przekazuje się:<br>- od góry (kierownictwa, zarządu): intencje działania,<br>- od dołu: przebieg działania i dostrzegane zagrożenia w realizacji tych intencji.<br>Ta struktura powinna doprowadzić
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego