Typ tekstu: Książka
Autor: Przewłocki Stefan
Tytuł: Geodezja dla inżynierii środowiska
Rok wydania: 1998
Rok powstania: 1997
przy minimalnym wykorzystaniu szkicu polowego. Utworzony na ekranie rysunek zostaje zapisany numerycznie w szeregu plików, które tworzą, dające się łatwo oddzielić od siebie, warstwy tematyczne [11].
3. Osobnym zagadnieniem jest interpolacja warstwic. Warstwice w systemie DIGIMAP kreślone są w procesie półautomatycznym, analogicznym do interpolacji klasycznej. Operator sam określa kierunki interpolacji, która jest przeprowadzana automatycznie. W następnym kroku wskazuje punkty, przez które będzie przebiegać warstwica. W ostatniej fazie następuje automatyczny proces wykreślenia warstwicy za pomocą gładkiej krzywej matematycznej. Uzyskany obraz rzeźby terenu zapisany jest, podobnie jak i część dotycząca sytuacji, w oddzielnych plikach - warstwicach tematycznych [11].
4. Kolejny etap redakcji mapy numerycznej stanowi
przy minimalnym wykorzystaniu szkicu polowego. Utworzony na ekranie rysunek zostaje zapisany numerycznie w szeregu plików, które tworzą, dające się łatwo oddzielić od siebie, warstwy tematyczne [11].<br>3. Osobnym zagadnieniem jest interpolacja warstwic. Warstwice w systemie DIGIMAP kreślone są w procesie półautomatycznym, analogicznym do interpolacji klasycznej. Operator sam określa kierunki interpolacji, która jest przeprowadzana automatycznie. W następnym kroku wskazuje punkty, przez które będzie przebiegać warstwica. W ostatniej fazie następuje automatyczny proces wykreślenia warstwicy za pomocą gładkiej krzywej matematycznej. Uzyskany obraz rzeźby terenu zapisany jest, podobnie jak i część dotycząca sytuacji, w oddzielnych plikach - warstwicach tematycznych [11].<br>4. Kolejny etap redakcji mapy numerycznej stanowi
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego