Typ tekstu: Książka
Autor: Kowalewski Włodzimierz
Tytuł: Powrót do Breitenheide
Rok wydania: 1998
Rok powstania: 1997
potęgi naszego narodu, siły jego kultury! Jesteś rycerzem sztuki, a więc niech twoje święto uczci rycerski podarunek!
Wyszedł na chwilę i wręczył Stieblowi skórzane puzdro, z którego błysnęła pięknie wykonana replika średniowiecznego koncerza. Obnażył na chwilę lśniącą klingę, tak aby wszyscy dostrzegli wygrawerowany na niej napis: "Wielkość - Wielkości".
Bernardette rzuciła ku Huberowi kilka ukradkowych spojrzeń. Tak, zasługiwał na zainteresowanie. Wysoki, rozrośnięty, postawny, we wspaniale skrojonym fraku, zdecydowany i pewny siebie z tym mieczem w dłoniach. Kwiaty, świece zapalone w kryształowych umbrach, śnieżna biel męskich gorsów - to zaczynało jej się podobać, mimo że z góry traktowała przyjęcie jako nieudane.
- Dziękuję ci serdecznie
potęgi naszego narodu, siły jego kultury! Jesteś rycerzem sztuki, a więc niech twoje święto uczci rycerski podarunek!<br>Wyszedł na chwilę i wręczył Stieblowi skórzane puzdro, z którego błysnęła pięknie wykonana replika średniowiecznego koncerza. Obnażył na chwilę lśniącą klingę, tak aby wszyscy dostrzegli wygrawerowany na niej napis: "Wielkość - Wielkości".<br>Bernardette rzuciła ku Huberowi kilka ukradkowych spojrzeń. Tak, zasługiwał na zainteresowanie. Wysoki, rozrośnięty, postawny, we wspaniale skrojonym fraku, zdecydowany i pewny siebie z tym mieczem w dłoniach. Kwiaty, świece zapalone w kryształowych umbrach, śnieżna biel męskich gorsów - to zaczynało jej się podobać, mimo że z góry traktowała przyjęcie jako nieudane.<br>- Dziękuję ci serdecznie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego