Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 10.02 (40)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
ich miejscu zamieszkania policjanci mają dość sprzętu, samochodów i etatów.

Jesteśmy społeczeństwem restrykcyjnym. Przyczyn wzrostu przestępczości upatrujemy w zbytniej łagodności policji i prawa. Większość z nas jest zdania, że policja powinna mieć możliwość szerszego zastosowania środków przymusu bezpośredniego.

34 proc. obywateli zgadza się, że użycie gazu łzawiącego, armatek wodnych i kul gumowych powinno być ograniczone do sytuacji, gdy uczestnicy zajścia zagrażają zdrowiu lub życiu innych osób. Jednak aż 56 proc. uważa, że użycie tych środków jest dopuszczalne również w przypadku zagrożenia wandalizmem.

Mimo śmiertelnej pomyłki w Poznaniu, zdecydowana większość obywateli (75 proc.) nadal zgadza się, by w przypadku pościgu za groźnym
ich miejscu zamieszkania policjanci mają dość sprzętu, samochodów i etatów.<br><br>Jesteśmy społeczeństwem restrykcyjnym. Przyczyn wzrostu przestępczości upatrujemy w zbytniej łagodności policji i prawa. Większość z nas jest zdania, że policja powinna mieć możliwość szerszego zastosowania środków przymusu bezpośredniego.<br><br>34 proc. obywateli zgadza się, że użycie gazu łzawiącego, armatek wodnych i kul gumowych powinno być ograniczone do sytuacji, gdy uczestnicy zajścia zagrażają zdrowiu lub życiu innych osób. Jednak aż 56 proc. uważa, że użycie tych środków jest dopuszczalne również w przypadku zagrożenia wandalizmem.<br><br>Mimo śmiertelnej pomyłki w Poznaniu, zdecydowana większość obywateli (75 proc.) nadal zgadza się, by w przypadku pościgu za groźnym
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Zapraszamy do udziału w plebiscycie na Młodzieżowe Słowo Roku 2021!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!