Typ tekstu: Książka
Autor: Mirkowicz Tomasz
Tytuł: Pielgrzymka do Ziemi Świętej Egiptu
Rok: 1999
rzecz normalna; mężczyźni, chcąc nie chcąc, też muszą zachować czystość aż do ślubu.
Alicję zrobiło się żal przystojnego mężczyzny. Nie miała pojęcia, jak się zachować ani co powiedzieć, więc tylko ujęła jego dłoń i mocno uścisnęła.
Jeszcze przez kilkanaście minut stali na molo, obserwując coraz szybciej opadające słońce. Kiedy pomarańczowa kula znikła za piaszczystymi wzgórzami po zachodniej stronie jeziora, wrócili do zajazdu.
Alicja zdała sobie sprawę, jak bardzo jest głodna, dopiero kiedy weszli na górę, gdzie w apartamencie Faruka czekał na nich nakryty do posiłku stół. Na środku paliły się świece osadzone w masywnym srebrnym świeczniku, a przy każdym talerzu czekało
rzecz normalna; mężczyźni, chcąc nie chcąc, też muszą zachować czystość aż do ślubu.<br>Alicję zrobiło się żal przystojnego mężczyzny. Nie miała pojęcia, jak się zachować ani co powiedzieć, więc tylko ujęła jego dłoń i mocno uścisnęła.<br>Jeszcze przez kilkanaście minut stali na molo, obserwując coraz szybciej opadające słońce. Kiedy pomarańczowa kula znikła za piaszczystymi wzgórzami po zachodniej stronie jeziora, wrócili do zajazdu.<br>Alicja zdała sobie sprawę, jak bardzo jest głodna, dopiero kiedy weszli na górę, gdzie w apartamencie Faruka czekał na nich nakryty do posiłku stół. Na środku paliły się świece osadzone w masywnym srebrnym świeczniku, a przy każdym talerzu czekało
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

ZAGŁOSUJ NA MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021!

To już ostatnia prosta! Rozwijana lista poniżej zawiera finałową dwudziestkę. Zapoznaj się z ich znaczeniem i zagłosuj na zwycięskie słowo!

Pobierz e-book i bądź na bieżąco!

Zakamarki młodej polszczyzny.

Nie przegap swoich promocji i zniżek!
Administratorem danych osobowych jest Wydawnictwo Naukowe PWN S.A. z siedzibą w Warszawie (02-460), ul. G. Daimlera 2. Dane mogą być udostępniane na rzecz PZWL Wydawnictwo Lekarskie Sp. z o. o. oraz ePWN sp. z o.o. w celu ułatwienia Użytkownikowi założenia konta w serwisie tych spółek. Więcej informacji o zasadach przetwarzania danych, w tym przysługujących prawach, znajdziesz w Polityce Prywatności.
Wyślij

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MŁODZIEŻOWE SŁOWO ROKU 2021"!