Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Podhalański
Nr: 13 / 14
Miejsce wydania: Zakopane
Rok: 1999
co chwilę opuszczać gniazdo i szukać w pobliżu pokarmu.

Jajo za jajem

Ponoć dobra, odpowiednio odżywiona kura potrafi rocznie znieść nawet do 350 jaj. Gdy naukowcy podbierali jaja dzięciołowi, ten zniósł w ciągu roku aż 70 sztuk. Bez ingerencji człowieka, na wolności ptaki nie są takie wydajne. "Naturalnym" rekordzistą jest kuropatwa, która rocznie może znieść nawet 20 sztuk.

Wyrodna kukułka

W mniemaniu ludzi najbardziej wyrodnymi rodzicami są kukułki. Jak wiadomo, słyną z podrzucania swoich jaj do gniazd innych ptaków. Nie jest to zresztą jedyny gatunek korzystający z cudzych usług.
Fenomen kukułki polega na tym, że potrafi ona znieść jajo dostosowane kształtem
co chwilę opuszczać gniazdo i szukać w pobliżu pokarmu.<br><br>&lt;tit&gt;Jajo za jajem&lt;/&gt;<br><br> Ponoć dobra, odpowiednio odżywiona kura potrafi rocznie znieść nawet do 350 jaj. Gdy naukowcy podbierali jaja dzięciołowi, ten zniósł w ciągu roku aż 70 sztuk. Bez ingerencji człowieka, na wolności ptaki nie są takie wydajne. "Naturalnym" rekordzistą jest kuropatwa, która rocznie może znieść nawet 20 sztuk.<br><br>&lt;tit&gt;Wyrodna kukułka&lt;/&gt;<br><br>W mniemaniu ludzi najbardziej wyrodnymi rodzicami są kukułki. Jak wiadomo, słyną z podrzucania swoich jaj do gniazd innych ptaków. Nie jest to zresztą jedyny gatunek korzystający z cudzych usług.<br>Fenomen kukułki polega na tym, że potrafi ona znieść jajo dostosowane kształtem
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego