Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Pani
Nr: 5
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1993
pracy lekarzy. Znalazły zastosowanie w medycynie głównie dzięki temu, że emitowana przez nie wiązka światła może zostać skupiona do plamki o wymiarach kilku mikronów, przez co nabiera bardzo dużej mocy i może być wykorzystywana do cięcia tkanek. Znacznie lepszego, precyzyjniejszego, niż wykonywane zwykłym, chirurgicznym skalpelem.
Do tego jednak możliwości lecznicze laserów się nie ograniczyły. Z czasem, dzięki skonstruowanie wielu typów tych urządzeń, o bardzo zróżnicowanych właściwościach, technika laserowa stworzyła zupełnie nowe, niedostępne tradycyjnej medycynie, możliwości w okulistyce, ginekologii, gastrologii, urologii, dermatologii, reumatologii, rehabilitacji... Także w onkologii.
W walce z rakiem, podobnie jak w innych działach medycyny, lasery wykorzystane zostały początkowo w
pracy lekarzy. Znalazły zastosowanie w medycynie głównie dzięki temu, że emitowana przez nie wiązka światła może zostać skupiona do plamki o wymiarach kilku mikronów, przez co nabiera bardzo dużej mocy i może być wykorzystywana do cięcia tkanek. Znacznie lepszego, precyzyjniejszego, niż wykonywane zwykłym, chirurgicznym skalpelem.<br> Do tego jednak możliwości lecznicze laserów się nie ograniczyły. Z czasem, dzięki skonstruowanie wielu typów tych urządzeń, o bardzo zróżnicowanych właściwościach, technika laserowa stworzyła zupełnie nowe, niedostępne tradycyjnej medycynie, możliwości w okulistyce, ginekologii, gastrologii, urologii, dermatologii, reumatologii, rehabilitacji... Także w onkologii.<br> W walce z rakiem, podobnie jak w innych działach medycyny, lasery wykorzystane zostały początkowo w
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego