Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Polityka
Nr: 19
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2000
Ogółem w 1945 r. było blisko milion osób, które pracowały dobrowolnie lub przymusowo na terenie Austrii. Dzisiaj żyje z nich około ćwierć miliona. Są wśród nich więźniowie obozów koncentracyjnych (20 tys.). Spośród tzw. Ostarbeiterów (określenie używane wobec Rosjan, Ukraińców, Białorusinów i Polaków), traktowanych w Trzeciej Rzeszy jako "podludzie" (którym przez lata nie płacono zarobków), żyje jeszcze blisko sto tysięcy osób.
Dla robotników cywilnych i jeńców wojennych obliczenia prawdopodobieństwa życia w 2000 r. nie nasuwają problemów. Raport ocenia, że margines błędów nie przekracza 10 proc. Pod znakiem zapytania jest natomiast liczba więźniów obozów. Istnieje tu niewątpliwie potrzeba dalszych badań.
W połowie 1945
Ogółem w 1945 r. było blisko milion osób, które pracowały dobrowolnie lub przymusowo na terenie Austrii. Dzisiaj żyje z nich około ćwierć miliona. Są wśród nich więźniowie obozów koncentracyjnych (20 tys.). Spośród tzw. Ostarbeiterów (określenie używane wobec Rosjan, Ukraińców, Białorusinów i Polaków), traktowanych w Trzeciej Rzeszy jako &lt;orig&gt;"podludzie"&lt;/&gt; (którym przez lata nie płacono zarobków), żyje jeszcze blisko sto tysięcy osób.<br>Dla robotników cywilnych i jeńców wojennych obliczenia prawdopodobieństwa życia w 2000 r. nie nasuwają problemów. Raport ocenia, że margines błędów nie przekracza 10 proc. Pod znakiem zapytania jest natomiast liczba więźniów obozów. Istnieje tu niewątpliwie potrzeba dalszych badań.<br>W połowie 1945
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego