Typ tekstu: Audycja radiowa
Tytuł: Radio RMF FM
Rok: 2001
na Śląsku jest obecnie ponad stu sześćdziesiąt tak zwanych hałd, czyli składowisk odpadów powęglowych, zostają one ze skał kamieni, które na powierzchnię dostają się razem z wydobywanym węglem, najwyższe takie składowisko w miejscowości Rydułtowy, niedaleko Rybnika ma ponad sto dwadzieścia metrów wysokości.
Przenieśmy się teraz do Sosnowca, gdzie w ogromnym leju ziemi na terenie kopalni piasku znajduje się centralne składowisko takich powęglowych odpadów, był tam także nasz wóz reporterski, Marcin Buczek. Na hałdy trafiają głównie skały i kamienie, ale między innymi można znaleźć także kawałki węgla, powiedz co się z nimi dzieje?
W pobliżu każdej hałdy mieszkają ci, którzy taki węgiel
na &lt;name type="place"&gt;Śląsku&lt;/&gt; jest obecnie ponad stu sześćdziesiąt tak zwanych hałd, czyli składowisk odpadów powęglowych, zostają one ze skał kamieni, które na powierzchnię dostają się razem z wydobywanym węglem, najwyższe takie składowisko w miejscowości &lt;name type="place"&gt;Rydułtowy&lt;/&gt;, niedaleko &lt;name type="place"&gt;Rybnika&lt;/&gt; ma ponad sto dwadzieścia metrów wysokości.&lt;/&gt;<br>&lt;div1 sex="f"&gt;Przenieśmy się teraz do &lt;name type="place"&gt;Sosnowca&lt;/&gt;, gdzie w ogromnym leju &lt;gap&gt; ziemi na terenie kopalni piasku znajduje się centralne składowisko takich powęglowych odpadów, był tam także nasz wóz reporterski, &lt;name type="person"&gt;Marcin Buczek&lt;/&gt;. Na hałdy trafiają głównie skały i kamienie, ale między innymi można znaleźć także kawałki węgla, powiedz co się z nimi dzieje?&lt;/&gt;<br>&lt;div1 type="convers"&gt;&lt;intro&gt;W pobliżu każdej hałdy mieszkają ci, którzy taki węgiel
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego