Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fakt
Nr: 02.09 (33)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
000 zł. Ludzie, którzy jak większość Polaków zarabiają mniej niż 1000 zł, dotkliwie odczuliby wprowadzenie podatku liniowego.
Ale takie rozwiązanie znacznie uprościłoby nasz system podatkowy...
- Podatek liniowy jest rzeczywiście najprostszy. Ale to nie jest podstawowe kryterium oceny. Ważny jest przede wszystkim rozkład obciążeń podatkowych między bogatych a biedniejszych.
Czy nie lepiej, żeby więcej pieniędzy zostawało w naszych kieszeniach?
- Trudno byłoby wytłumaczyć Polakom, zwłaszcza tym najuboższym, że zapłacą trochę niższe podatki, ale w zamian mają sami np. płacić za szkoły swoich dzieci czy za operację przeszczepu nerki. Tym się może skończyć, jeśli w budżecie państwa zabraknie pieniędzy na oświatę albo służbę zdrowia.

Sprawdź
000 zł. Ludzie, którzy jak większość Polaków zarabiają mniej niż 1000 zł, dotkliwie odczuliby wprowadzenie podatku liniowego.&lt;/&gt;<br>&lt;who5&gt;Ale takie rozwiązanie znacznie uprościłoby nasz system podatkowy...&lt;/&gt;<br>&lt;who6&gt;- Podatek liniowy jest rzeczywiście najprostszy. Ale to nie jest podstawowe kryterium oceny. Ważny jest przede wszystkim rozkład obciążeń podatkowych między bogatych a biedniejszych.&lt;/&gt;<br>&lt;who5&gt;Czy nie lepiej, żeby więcej pieniędzy zostawało w naszych kieszeniach?&lt;/&gt;<br>&lt;who6&gt;- Trudno byłoby wytłumaczyć Polakom, zwłaszcza tym najuboższym, że zapłacą trochę niższe podatki, ale w zamian mają sami np. płacić za szkoły swoich dzieci czy za operację przeszczepu nerki. Tym się może skończyć, jeśli w budżecie państwa zabraknie pieniędzy na oświatę albo służbę zdrowia.&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit1&gt;Sprawdź
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego