Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Tygodnik Powszechny
Nr: 46
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1994
itd.
Ostatni akapit mojej krytyki ma oczywiście charakter nie analityczny, lecz prognostyczny.
Wydaje mi się jednak, że w porównaniu do prognozy p. Detoeuf, prognoza postawiona powyżej cechuje się znacznie większym stopniem realności.
P. Detoeuf, jak wynika z relacji red. Wolickiego napisał swoja utopijną filipikę w roku 1936 pod tytułem... "Śmierć liberalizmu".
Jeśli wziąć pod uwagę rozkwit liberalizmu - i w konsekwencji niespotykanego w historii ludzkości dobrobytu - w świecie zachodnim w okresie powojennym, to śmierć liberalizmu jest tylko pobożnym (czy też raczej niepobożnym) życzeniem serwowanym z pobocza historii.


Krzysztof Wolicki "Odpowiedź polemistom"

Janowi Winieckiemu "opadły ręce" przy lekturze mojego tekstu, ale mimo to
itd.<br>Ostatni akapit mojej krytyki ma oczywiście charakter nie analityczny, lecz prognostyczny.<br>Wydaje mi się jednak, że w porównaniu do prognozy p. Detoeuf, prognoza postawiona powyżej cechuje się znacznie większym stopniem realności.<br>P. Detoeuf, jak wynika z relacji red. Wolickiego napisał swoja utopijną filipikę w roku 1936 pod tytułem... "Śmierć liberalizmu".<br>Jeśli wziąć pod uwagę rozkwit liberalizmu - i w konsekwencji niespotykanego w historii ludzkości dobrobytu - w świecie zachodnim w okresie powojennym, to śmierć liberalizmu jest tylko pobożnym (czy też raczej niepobożnym) życzeniem serwowanym z pobocza historii.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="art"&gt;<br>&lt;au&gt;Krzysztof Wolicki&lt;/&gt; &lt;tit&gt;"Odpowiedź polemistom"&lt;/&gt;<br><br>Janowi Winieckiemu "opadły ręce" przy lekturze mojego tekstu, ale mimo to
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego