Typ tekstu: Książka
Autor: Kośmider Joanna, Mazur-Chrzanowska Barbara, Wyszyński Bartosz
Tytuł: Odory
Rok: 2002
której wyodrębniono:
• jedenaście klas prędkości wiatru: u=1, 2, 3,... 11 m/s(dla u!1 lub 11 m/s zakłada się u=1 lub 11m/s),
• sześć stanów równowagi atmosfery (prędkości wiatru, które mogą wystąpić w różnych stanach - patrz tab. 8.2).
Wyniki obliczeń stężenia występującego w linii wiatru, x, w czterech różnych sytuacjach meteorologicznych przedstawiono poglądowo na rysunku 8.5.

Zestawienie trzydziestu sześciu takich krzywych pozwala stwierdzić, jakie jest maksymalne stężenie, które może wystąpić w danej odległości od emitora, i jaka sytuacja meteorologiczna temu sprzyja.
Wykonanie analogicznych obliczeń dla każdego węzła wybranej siatki obliczeniowej wokół emitora pozwala
której wyodrębniono:<br>&#149; jedenaście klas prędkości wiatru: u=1, 2, 3,... 11 m/s(dla u!1 lub 11 m/s zakłada się u=1 lub 11m/s),<br>&#149; sześć stanów równowagi atmosfery (prędkości wiatru, które mogą wystąpić w różnych stanach - patrz tab. 8.2).<br>Wyniki obliczeń stężenia występującego w linii wiatru, x, w czterech różnych sytuacjach meteorologicznych przedstawiono poglądowo na rysunku 8.5. <br>&lt;gap reason="tab"&gt;<br>Zestawienie trzydziestu sześciu takich krzywych pozwala stwierdzić, jakie jest maksymalne stężenie, które może wystąpić w danej odległości od emitora, i jaka sytuacja meteorologiczna temu sprzyja.<br>Wykonanie analogicznych obliczeń dla każdego węzła wybranej siatki obliczeniowej wokół emitora pozwala
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego