Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Dziennik Polski
Nr: 4.10
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 1980
pierwszej inauguracji filii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Katowicach profesorowie naszej uczelni wystąpili w uroczystych togach. Idąc przez ulice miasta, budzili podziw mieszkańców stolicy Śląska. Jeden z przechodniów zaczepił prof. Wykę pytając go:
- Co to za pochód?
Profesor wyka powiedział:
- To jest sesja wyjazdowa soboru watykańskiego.
(nad. A. Z. z Krakowa)

Wielka lipa
W czasie jubileuszu 50-lecia pracy naukowej prof. UJ Stanisława Pigonia w auli Polskiej Akademii Nauk w Krakowie pośród wielu mówców podkreślających zasługi Jubilata zabrał m. in. głos prof. Bogdan Zakrzewski z Wrocławia. Chwaląc zasługi profesora wskazał na salę zatłoczoną jego uczniami, w większości nauczycielami języka polskiego , mówiąc:
- Ten to
pierwszej inauguracji filii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Katowicach profesorowie naszej uczelni wystąpili w uroczystych togach. Idąc przez ulice miasta, budzili podziw mieszkańców stolicy Śląska. Jeden z przechodniów zaczepił prof. Wykę pytając go:<br> - Co to za pochód?<br> Profesor wyka powiedział:<br> - To jest sesja wyjazdowa soboru watykańskiego.<br> &lt;au&gt;(nad. A. Z. z Krakowa)&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Wielka lipa&lt;/&gt;<br> W czasie jubileuszu 50-lecia pracy naukowej prof. UJ Stanisława Pigonia w auli Polskiej Akademii Nauk w Krakowie pośród wielu mówców podkreślających zasługi Jubilata zabrał m. in. głos prof. Bogdan Zakrzewski z Wrocławia. Chwaląc zasługi profesora wskazał na salę zatłoczoną jego uczniami, w większości nauczycielami języka polskiego , mówiąc:<br> - Ten to
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego