Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Romantyczny Styl
Nr: 2
Miejsce wydania: Bielsko-Biała
Rok: 2001
o powierzchni 5,52 ha. Obiekt znajduje się na skraju wsi, położonej na rozległej polanie pośrodku wielkiego kompleksu leśnego, który rozciąga się na obszarze kilkudziesięciu km2. Stoi na niewielkim wzniesieniu, w pobliżu jeziora.
W parku zachowało się ok. 30 gatunków drzew i krzewów, w tym m.in.: platany, kasztanowce, sosny, lipy, świerki, cisy, cyprysy, jarząb japoński i wiele innych.
Pałac jest dużą, pięciokondygnacyjną budowlą, w całości podpiwniczoną i posiadającą część strychową. Na każdym piętrze znajduje się kilkanaście pokoi; łącznie jest 45 pomieszczeń mieszkalnych oraz kilka tarasów.
Obiekt jest w dobrym stanie technicznym. Podlega (wraz z parkiem) ochronie konserwatora zabytków. Łączy się
o powierzchni 5,52 ha. Obiekt znajduje się na skraju wsi, położonej na rozległej polanie pośrodku wielkiego kompleksu leśnego, który rozciąga się na obszarze kilkudziesięciu km2. Stoi na niewielkim wzniesieniu, w pobliżu jeziora.<br>W parku zachowało się ok. 30 gatunków drzew i krzewów, w tym m.in.: platany, kasztanowce, sosny, lipy, świerki, cisy, cyprysy, jarząb japoński i wiele innych.<br>Pałac jest dużą, pięciokondygnacyjną budowlą, w całości podpiwniczoną i posiadającą część strychową. Na każdym piętrze znajduje się kilkanaście pokoi; łącznie jest 45 pomieszczeń mieszkalnych oraz kilka tarasów.<br>Obiekt jest w dobrym stanie technicznym. Podlega (wraz z parkiem) ochronie konserwatora zabytków. Łączy się
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego