Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przegląd Wojsk Lądowych
Nr: 4 (34)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1962
lontu wybuchowego za pomocą granatu ćwiczebnego wystrzelonego z granatnika przeciwpancernego wskazują na możliwość masowego zastosowania tego sposobu na polu walki, zwłaszcza w celu przeprowadzenia rozpoznania terenu i ewentualnego określenia granic pola minowego.
Splot 4 żył lontu wybuchowego ma duży ciężar, na który składa się przede wszystkim warstwa izolacyjna i usztywniająca lont. Samego materiału wybuchowego jest tu niewiele, chociaż wyniki wybuchu są duże. Zastosowanie pojedynczej żyły specjalnie wykonanego w tym celu lontu wybuchowego (np. wypełnienie plastycznym materiałem wybuchowym węża wykonanego z elastycznego tworzywa sztucznego) powinno dać o wiele lepsze wyniki.
Wykonanie nawet tak wąskiej ścieżki, jaką osiągnięto podczas omawianych prób za pomocą
lontu wybuchowego za pomocą granatu ćwiczebnego wystrzelonego z granatnika przeciwpancernego wskazują na możliwość masowego zastosowania tego sposobu na polu walki, zwłaszcza w celu przeprowadzenia rozpoznania terenu i ewentualnego określenia granic pola minowego.<br>Splot 4 żył lontu wybuchowego ma duży ciężar, na który składa się przede wszystkim warstwa izolacyjna i usztywniająca lont. Samego materiału wybuchowego jest tu niewiele, chociaż wyniki wybuchu są duże. Zastosowanie pojedynczej żyły specjalnie wykonanego w tym celu lontu wybuchowego (np. wypełnienie plastycznym materiałem wybuchowym węża wykonanego z elastycznego tworzywa sztucznego) powinno dać o wiele lepsze wyniki.<br>Wykonanie nawet tak wąskiej ścieżki, jaką osiągnięto podczas omawianych prób za pomocą
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego