Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przegląd Geograficzny
Nr: 1
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1977
VIII. Kraje socjalistyczne.
Dane o ogólnej liczbie ludności w krajach zaliczonych do powyższych regionów (według stanu z 1970 r.) zgrupowano w tab. 3 w podziale na 5 klas odsetka ludności rolniczej.
Przedstawiony obraz wskazuje, że w wydzielonych regionach dominują, zgodnie z przyjętym kryterium, kraje o wysokim, średnim lub niskim odsetku ludności rolniczej. Rolnictwo wydzielonych regionów odznacza się cechami przedstawionymi uprzednio w generalnym zarysie. Umożliwia to analizowanie rolnictwa światowego w ujęciu regionalnym. W toku tej analizy cechy rolnictwa należy rozpatrywać na tle warunków środowiskowych i społeczno-gospodarczych każdego regionu.

PRZEMIANY TYPÓW ROLNICTWA AUSTRII W LATACH 1960-1970
Roman Szczęsny
Zarys treści. Opracowanie
VIII. Kraje socjalistyczne.<br>Dane o ogólnej liczbie ludności w krajach zaliczonych do powyższych regionów (według stanu z 1970 r.) zgrupowano w tab. 3 w podziale na 5 klas odsetka ludności rolniczej.<br>Przedstawiony obraz wskazuje, że w wydzielonych regionach dominują, zgodnie z przyjętym kryterium, kraje o wysokim, średnim lub niskim odsetku ludności rolniczej. Rolnictwo wydzielonych regionów odznacza się cechami przedstawionymi uprzednio w generalnym zarysie. Umożliwia to analizowanie rolnictwa światowego w ujęciu regionalnym. W toku tej analizy cechy rolnictwa należy rozpatrywać na tle warunków środowiskowych i społeczno-gospodarczych każdego regionu. &lt;page nr=736&gt;&lt;gap&gt;&lt;page nr=740&gt;&lt;/div&gt;<br><br>&lt;div&gt;&lt;tit&gt;PRZEMIANY TYPÓW ROLNICTWA AUSTRII W LATACH 1960-1970&lt;/tit&gt;<br>&lt;au&gt;Roman Szczęsny&lt;/au&gt;<br>&lt;intro&gt;Zarys treści. Opracowanie
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego