Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Metropol
Nr: 21/03
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2001
kampanii, która ma zwrócić uwagę na fakt, że co miesiąc w Londynie popełnianych jest prawie 9 000 takich przestępstw. Wcześniej policja miejska zorganizowała specjalne patrole, które mają chronić miejsca i osoby szczególnie narażone na ataki.
(PAP)


Trybunał rozliczy komendantów obozu

Holandia W Hadze rozpoczął się w poniedziałek proces oskarżonych o ludobójstwo 3 Serbów bośniackich, należących niegdyś do komendantury obozu koncentracyjnego Keraterm koło Prijedoru.
W otoczonym ponurą sławą obozie więzionych było ponad 1500 Muzułmanów i Chorwatów - mężczyzn zdolnych do noszenia broni. Byli głodzeni, torturowani, bici, gwałceni. Przetrzymywano ich w zatłoczonych pomieszczeniach, po 200-400 osób w jednej sali.
(PAP)


Wizyta premiera zależy
kampanii, która ma zwrócić uwagę na fakt, że co miesiąc w Londynie popełnianych jest prawie 9 000 takich przestępstw. Wcześniej policja miejska zorganizowała specjalne patrole, które mają chronić miejsca i osoby szczególnie narażone na ataki.&lt;/&gt;<br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br>&lt;tit&gt;Trybunał rozliczy komendantów obozu&lt;/&gt;<br><br>&lt;tit&gt;Holandia&lt;/&gt; W Hadze rozpoczął się w poniedziałek proces oskarżonych o ludobójstwo 3 Serbów bośniackich, należących niegdyś do komendantury obozu koncentracyjnego Keraterm koło Prijedoru.<br>W otoczonym ponurą sławą obozie więzionych było ponad 1500 Muzułmanów i Chorwatów - mężczyzn zdolnych do noszenia broni. Byli głodzeni, torturowani, bici, gwałceni. Przetrzymywano ich w zatłoczonych pomieszczeniach, po 200-400 osób w jednej sali.&lt;/&gt;<br>&lt;au&gt;(PAP)&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news"&gt;<br>&lt;tit&gt;Wizyta premiera zależy
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego