Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Fakt
Nr: 02.02 (27)
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 2004
Terrorystyczną, która skupia blisko 200 organizacji na całym świecie. Islamscy fanatycy łączą swoje siły, nawzajem się szkolą i werbują nowych członków. Czeka nas nowa era walki z terrorem - alarmował w ubiegłym tygodniu w Kongresie USA prof. Christopher Harmon, który doradza amerykańskim władzom, jak zwalczać terroryzm.
TOMASZ POMPOWSKI

Osądzą Husajna za ludobójstwo
BAGDAD
Saddam Husajn będzie sądzony "za ludobójstwo i agresję wobec sąsiednich krajów". Ujawnił to amerykański cywilny administrator Iraku Paul Bremer. Nadal jednak nie wiadomo, czy zbrodniarza osądzi specjalny iracki trybunał. Przeciwko temu protestuje Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża. Uważa, że to niezgodne z konwencją genewską dotyczącą jeńców wojennych.

Powstanie komisja w
Terrorystyczną&lt;/&gt;, która skupia blisko 200 organizacji na całym świecie. Islamscy fanatycy łączą swoje siły, nawzajem się szkolą i werbują nowych członków. Czeka nas nowa era walki z terrorem - alarmował w ubiegłym tygodniu w &lt;name type="org"&gt;Kongresie USA&lt;/&gt; prof. &lt;name type="person"&gt;Christopher Harmon&lt;/&gt;, który doradza amerykańskim władzom, jak zwalczać terroryzm.<br>&lt;gap&gt;&lt;au&gt;TOMASZ POMPOWSKI&lt;/&gt;&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="world"&gt;&lt;tit&gt;Osądzą Husajna za ludobójstwo&lt;/&gt;<br>&lt;name type="place"&gt;BAGDAD&lt;/&gt;<br>&lt;name type="person"&gt;Saddam Husajn&lt;/&gt; będzie sądzony &lt;q&gt;"za ludobójstwo i agresję wobec sąsiednich krajów"&lt;/&gt;. Ujawnił to amerykański cywilny administrator &lt;name type="place"&gt;Iraku&lt;/&gt; &lt;name type="person"&gt;Paul Bremer&lt;/&gt;. Nadal jednak nie wiadomo, czy zbrodniarza osądzi specjalny iracki trybunał. Przeciwko temu protestuje &lt;name type="org"&gt;Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża&lt;/&gt;. Uważa, że to niezgodne z konwencją genewską dotyczącą jeńców wojennych.&lt;/&gt;<br><br>&lt;div type="news" sub="world"&gt;&lt;tit&gt;Powstanie komisja w
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego