Typ tekstu: Książka
Autor: Godlewski Stanisław
Tytuł: Vademecum myśliwego
Rok wydania: 1996
Rok powstania: 1955
i kozy. Żuchwa u kozła w końcowej, tylnej części ma wgłębienie oraz jest odgięta nieco w bok (na zewnątrz) i opuszczona w dół pod rozwartym kątem, natomiast u kozy ta część żuchwy jest gładka, a kąt odchylenia jest tylko lekko zaznaczony i przez to dolna linia żuchwy tworzy tylko łagodny łuk. Żuchwa bardzo starej kozy jest podobna do szczęki kozła.

Jak prowadzi się selekcję wśród sarn?
Selekcja polega na eliminowaniu ze środowiska zwierzyny niepożądanej dla rozwoju gatunku, a więc jest selekcją genetyczną. Selekcja wśród sarn dotyczy zarówno kozłów, jak i kóz i koźląt.
Selekcja kozłów ma za podstawę oceny przede wszystkim
i kozy. Żuchwa u kozła w końcowej, tylnej części ma wgłębienie oraz jest odgięta nieco w bok (na zewnątrz) i opuszczona w dół pod rozwartym kątem, natomiast u kozy ta część żuchwy jest gładka, a kąt odchylenia jest tylko lekko zaznaczony i przez to dolna linia żuchwy tworzy tylko łagodny łuk. Żuchwa bardzo starej kozy jest podobna do szczęki kozła.<br><br>&lt;tit&gt;Jak prowadzi się selekcję wśród sarn? &lt;/&gt;<br>Selekcja polega na eliminowaniu ze środowiska zwierzyny niepożądanej dla rozwoju gatunku, a więc jest selekcją genetyczną. Selekcja wśród sarn dotyczy zarówno kozłów, jak i kóz i koźląt.<br>Selekcja kozłów ma za podstawę oceny przede wszystkim
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego