Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Przekrój
Nr: 2926
Miejsce wydania: Kraków
Rok: 2001
O kilkadziesiąt lat za późno - denerwował się starszy mężczyzna.
Przed rozpoczęciem wypłat byli przymusowi robotnicy chętnie opowiadali o swoich wojennych przeżyciach. Wszystko się zmieniło, gdy już otrzymali część odszkodowań.
- Nie chcą mówić, bo się boją. Dla większości to bardzo dużo pieniędzy. A starsi ludzie, szczególnie ci mieszkający samotnie, to "łatwy łup" dla złodziei - wyjaśniali policjanci nadzorujący przebieg akcji. W pobliżu banków, oprócz mundurowych, pojawiali się też wywiadowcy po cywilnemu. Odbierający pieniądze otrzymywali specjalne ulotki - policja radziła, co robić, by nie stać się ofiarą napadu. Do żadnych incydentów nie doszło.

Jeszcze można się zgłaszać
Fundacja Polsko-Niemieckie Pojednanie nadal przyjmuje zgłoszenia od
O kilkadziesiąt lat za późno&lt;/&gt; - denerwował się starszy mężczyzna.<br>Przed rozpoczęciem wypłat byli przymusowi robotnicy chętnie opowiadali o swoich wojennych przeżyciach. Wszystko się zmieniło, gdy już otrzymali część odszkodowań.<br>- &lt;q&gt;Nie chcą mówić, bo się boją. Dla większości to bardzo dużo pieniędzy. A starsi ludzie, szczególnie ci mieszkający samotnie, to "łatwy łup" dla złodziei&lt;/&gt; - wyjaśniali policjanci nadzorujący przebieg akcji. W pobliżu banków, oprócz mundurowych, pojawiali się też wywiadowcy po cywilnemu. Odbierający pieniądze otrzymywali specjalne ulotki - policja radziła, co robić, by nie stać się ofiarą napadu. Do żadnych incydentów nie doszło.<br><br>&lt;tit1&gt;Jeszcze można się zgłaszać&lt;/&gt;<br>Fundacja Polsko-Niemieckie Pojednanie nadal przyjmuje zgłoszenia od
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego