Typ tekstu: Prasa
Tytuł: Sport dla Wszystkich
Nr: 12
Miejsce wydania: Warszawa
Rok: 1961
Pierwsze kontakty miały charakter zawodniczy. Zainteresowania sportowe obudziły w nim biegi uliczne, ściślej bieg "Kuriera Poznańskiego". Miał wówczas 13 lat i w tym wieku rozpoczął w Gnieźnie samodzielną "karierę zawodniczą", zarażając entuzjazmem do sportu swoich kolegów szkolnych i organizując dla nich zawody w dyscyplinach, które sam uprawiali lekkiej atletyce, pływaniu, łyżwiarstwie szybkim, boksie, hokeju na lodzie. Jako zawodnik, do najlepszych wyników doszedł w skoku o tyczce, w którym dzierżył - w barwach poznańskiego AZS - pierwszy oficjalny halowy rekord Polski (3.50 - 1930 r.).
(Późniejszy jego wynik - 3.75 ustanowiony w 1935 roku przetrwał jako rekord Pomorza dwadzieścia lat).
Równolegle z karierą zawodniczą przebiegali
Pierwsze kontakty miały charakter zawodniczy. Zainteresowania sportowe obudziły w nim biegi uliczne, ściślej bieg "Kuriera Poznańskiego". Miał wówczas 13 lat i w tym wieku rozpoczął w Gnieźnie samodzielną "karierę zawodniczą", zarażając entuzjazmem do sportu swoich kolegów szkolnych i organizując dla nich zawody w dyscyplinach, które sam uprawiali lekkiej atletyce, pływaniu, łyżwiarstwie szybkim, boksie, hokeju na lodzie. Jako zawodnik, do najlepszych wyników doszedł w skoku o tyczce, w którym dzierżył - w barwach poznańskiego AZS - pierwszy oficjalny halowy rekord Polski (3.50 - 1930 r.). <br>(Późniejszy jego wynik - 3.75 ustanowiony w 1935 roku przetrwał jako rekord Pomorza dwadzieścia lat). <br>Równolegle z karierą zawodniczą przebiegali
zgłoś uwagę
Przeglądaj słowniki
Przeglądaj Słownik języka polskiego
Przeglądaj Wielki słownik ortograficzny
Przeglądaj Słownik języka polskiego pod red. W. Doroszewskiego

Młodzieżowe Słowo Roku 2020

Przyłącz się do V edycji plebiscytu PWN i zgłoś swoją propozycję.
UWAGA! Zgłoszone słowo nie musi być nowe, slangowe, ani najczęstsze. Doceniamy istotność tematu oraz kreatywność języka!
Powiedz o plebiscycie swoim znajomym.

Głosy można oddawać do
30 listopada 2020 r.

Wyślij
Weź udział w akcji „Młodzieżowe Słowo Roku 2020”!